muzyka włoska warszawa na żywo francesco chiarini
muzyka włoska warszawa na żywo francesco chiarini

Francesco Chiarini to doświadczony włoski gitarzysta oraz wokalista, który wykonał ponad 150 koncertów we Włoszech i w Polsce. Grę na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat pod skrzydłami maestro Maurizio Pitacco ze Szkoły Muzycznej w Piacenzy (Włochy).

 

Wśród najważniejszych osiągnięć scenicznych Francesco szczególne znaczenie mają: występ w słynnym klubie Rolling Stone w Mediolanie, kilkukrotny udział w festiwalu „Tendenze” w Piacenzy (jednym z największych wydarzeń muzycznych w regionie Emilia-Romagna), koncerty na eskluzywnej riwierze Jeziora Garda oraz nad ukochanym Adriatykiem.

 

Muzyk ten mieszka od 9 lat w Warszawie, jest założycielem włosko-polsko-brazylijskiego zespołu "Francesco Bossa Quartet" i "Ritmo Afinado", który wydał do tej pory trzech płyt (Metropolis Bossa, Estate, Dal vivo dal Mare), docenione przez ekspertów jazzowych, takich jak: Rafał Bryndal, Leonardo Masi, Yujiro Nakajima. Z zaprzyjaźnionymi muzykami prezentuje publiczności włoską muzykę w unikatowej aranżacji bossa nova i jazz, budząc zainteresowanie mediów i wielką sympatię słuchaczy.

 

„Francesco Bossa Quartet” występuje podczas prestiżowych muzycznych eventów. Zespół na stałe współpracuje ze znanymi agencjamy i klubami w Polsce, a także z Włoskim Instytutem Kultury i z czasopismem La Rivista.

 

Francesco o muzyce: "Myślę, że bycie wykonawcą i twórcą, to nie tylko zawód; to coś zdecydowanie więcej. To umiejętność wzbudzenia emocji poprzez własną pasję do muzyki. Bowiem nasi słuchacze to osoby lubiące włoskie przeboje, ale także odbiorcy szukający czegoś więcej, niż łatwostrawnego, gotowego produktu.”